O cestě za světlem

Mé putování k fotografii:

Jako malý kluk jsem putoval po kraji a přitom jsem byl v mysli ve vysněných světech. Později jsem otevíral oči a všímal si více krás okolo sebe a tyto krásy jsem si přál zapamatovat. Od toho byl jen krůček k tomu, chtít tyto krásy zachytit. Tak začaly vznikat mé první fotografie.

Mé putování ve fotografii:

Během mých prvních krůčků k dobré fotografie jsem fotografoval vše a měl jsem mnoho odpadu. V té době digitální fotoaparáty nebyly, ale za nedlouho začaly vylétat první vlašťovky na poli technického pokroku, takže jsem na svět kolem sebe koukal skrze kompakt a zrcadlovku Zenit.

Po letech, i když množství mých nepovedených snímků kleslo jsem se rozhodl, že si pořídím svůj první digitální fotoaparát (zrcadlovku). Učil jsem se s ním a vždy jsem měl období, kdy jsem prohluboval své znalosti a dovednosti v určitém žánru.

Kam mé putování zatím dospělo:

Vždy mě fascinovala krajina, které jsem stále věrný a k tomu zkouším trpělivost s makro fotografií, poslední dobou i s divokou faunou. Také jsem rád za příležitost fotografovat krajinu lidského těla (akty).

Jsou však i okamžiky, kdy nechám položený fotoaparát a užívám si, jak příroda je mocná čarodějka.

Jinak se nebráním zkoušet i další žánry (svatbu, produktovou fotografii, reportáž, …).